Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Na motocyklu, bez uprawnień i z 3 promilami

  O sporym szczęściu może mówić 35-letni mężczyzna, który nie odniósł poważnych obrażeń ciała, po tym jak w Ługach-Radłach zakończył jazdę na motocyklu uderzeniem w przydrożny słup energetyczny. Do zdarzenia bez wątpienia przyczynił się stan w jakim poruszał się motocyklista, gdyż podczas pierwszego badania stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, nieodpowiedzialny mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.

 3. W Pankach motocyklista zderzył się z osobową hondą

  Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło w sobotę w Pankach. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kobieta kierująca osobową hondą, podczas wykonywania skrętu w lewo, nie udzieliła pierwszeństwa motocykliście jadącemu z przeciwka. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

 4. Podsumowanie działa „Bezpieczny pieszy”

  Wczoraj kłobucka drogówka przeprowadziła kolejną akcję „BEZPIECZNY PIESZY”. W czasie działań wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia. Mundurowi ujawnili łącznie 29 wykroczeń z czego 19 zostało popełnionych przez kierowców łamiących przepisy w rejonie przejść dla pieszych.

 5. W Białej bmw uderzyło w drzewo

  Kłobuccy kryminalni zajmują się sprawa groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczorajszej nocy na ul. Częstochowskiej w Białej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Kamyka, 20-letni kierujący bmw, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna przeżył, jednak z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do częstochowskiego szpitala.

 6. W powiecie kłobuckim trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę policjantów z kłobuckiej drogówki prowadzących działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Podczas działań prowadzonych na terenie powiatu kłobuckiego „oko” kamery skupia się na wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Po raz kolejny przypominamy, że w rejonie skrzyżowań zarówno piesi jak i kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność.

 7. "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko"

  Kłobuccy policjanci wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych, po raz kolejny wzięli dzisiaj udział w działaniach „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Celem akcji jest kontrola w rejonie przejazdów kolejowych oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych.

 8. Czy wiesz, że?

  Od 1925 r. służbę w Policji Państwowej mogły pełnić kobiety. Oprócz odpowiedniego stanu cywilnego – panna lub bezdzietna wdowa, wieku – od 25 do 40 lat, sprawności fizycznej i wykształcenia - co najmniej 4 klasy szkoły średniej lub 7 oddziałów szkoły powszechnej, wymagano od nich dodatkowo m.in. znajomości języków obcych, świadectwa moralności i podpisania zobowiązania, że przez pierwsze 10 lat służby nie wyjdą za mąż.

 9. Dzisiaj działania "Prędkość"

  Dzisiaj od rana kłobuccy policjanci włączyli się w krajowe działania „Prędkość”. Głównym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 10. Wjechała przed nadjeżdżający pociąg. Na szczęście uniknęła tragedii

  Kłobuccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kulejach. 43-letnia kobieta wjechała przed nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Wieluń – Tarnowskie Góry. Na szczęście nikomu nic się nie stało.