Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie kłobuckiej akcji „Znicz 2018”

  W trakcie akcji „Znicz 2018”, która trwała od godziny 6.00 w środę 31 października do godziny 6.00 w poniedziałek 5 listopada, nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego w powiecie kłobuckim czuwało kilkudziesięciu policjantów. Od piątku do poniedziałku doszło do 3 wypadków i 13 kolizji. Niestety w czasie akcji, mundurowi zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierowców.

 2. W powiecie kłobuckim trwają działania „Znicz 2018”

  Od dzisiaj trwa policyjna akcja „Znicz 2018”. W działaniach uczestniczą również kłobuccy mundurowi, którzy patrolują rejony cmentarzy oraz prowadzą wzmożone kontrole drogowe. Stróże prawa sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, ale również prędkość, trzeźwość kierowców oraz to, czy podróżni mają zapięte pasy.

 3. "Nie Zabijaj - Chcę Żyć!"

  To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” . Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych, ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 4. Policyjna akcja "Znicz 2018" - zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Kłobuccy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2018", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. Od środy 31 października, w niektórych miejscach powiatu kłobuckiego, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.

 5. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 6. Policjanci uczą przedszkolaków, jak być bezpiecznym

  Kłobuccy mundurowi spotkali się z dziećmi z przedszkola w Pankach. Policjanci mówili o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i w ruchu drogowym. Najmłodsi z uwagą wysłuchali stróżów prawa oraz zadawali pytania dotyczące pracy mundurowych. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził policyjny radiowóz i Sznupek – maskotka mundurowych, z którą każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 7. Super Sprint „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”

  Śląska policja uczestniczyła w nowatorskim projekcie Super Sprint przygotowanym dla młodych kierowców. Odbył się w on na wyspecjalizowanym torze wyścigowym w Bieruniu. W zawodach udział wzięło 40 załóg z województwa śląskiego, jak i spoza jego granic.

 8. Pijany 22-latek taranował mercedesem inne samochody - został aresztowany

  Policjanci z kłobuckiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który na drodze wojewódzkiej pomiędzy Grodziskiem a Kłobuckiem, terenowym mercedesem taranował inne samochody. Co więcej, mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu a samochód, którym jechał, nie był jego własnością. Na wniosek kłobuckich śledczych i prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

 9. Świadek zareagował a dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę

  Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania 48-latka, który po pijanemu jechała fordem na ul. Częstochowską w Waleńczowie. Podczas kontroli okazało się, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Biorąc pod uwagę stan nietrzeźwości i trasę jaką jechał 48-latek, można stwierdzić, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

 10. Podsumowanie działań „Truck & Bus”

  W poniedziałek policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i towarów. Mundurowi sprawdzali czy kierowcy przestrzegają ograniczeń czasu pracy oraz ograniczeń tonażowych na drogach naszego powiatu.