Wiadomości

Po anonimowym telefonie dzielnicowi zatrzymali pijaną kierującą

Data publikacji 04.01.2018

Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania 45-latki, która po pijanemu przyjechała do sklepu samoobsługowego w Miedźnie. Podczas kontroli okazało się, że miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialną kobietę czekają surowe konsekwencje: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia.

We wtorek około 12.30 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety, która przyjechała osobowym renault pod sklep samoobsługowy na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Anonimowego zgłaszającego zaniepokoił sposób poruszania się kobiety, która zatoczyła się po wyjściu zza kierownicy samochodu. Po otrzymaniu takiej informacji, dyżurujący oficer na miejsce skierował dzielnicowych, którzy znajdowali się najbliżej miejsca gdzie stał wskazany samochód. Po kilku minutach policjanci zatrzymali opisywaną kobietę, którą okazała się 45-letnia mieszkanka gminy Miedźno.

Niestety podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miała w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę stan nietrzeźwości i ruchliwą trasę jaką jechała 45-latka, można przypuszczać, że reakcja zgłaszającego pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Na nieodpowiedzialną kobietę czeka policyjne dochodzenie oraz surowe konsekwencje. Grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Anonimowemu świadkowi dziękujemy i gratulujemy działania w myśl kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz".