Wiadomości

TruCam- Nowoczesna broń do walki z piratami drogowymi

Data publikacji 04.01.2018

Policjanci z kłobuckiej drogówki otrzymali nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Nowoczesny radar oprócz pomiaru prędkości daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania mierzonego pojazdu. Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami.

Mundurowi z kłobuckiej drogówki dysponują nowoczesnym laserem do pomiaru prędkości TruCAM LTI 20/20. Jedną z zalet urządzenia jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru w sytuacji, kiedy kilka pojazdów jedzie obok siebie. TruCAM może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.

Ponadto dzięki TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. Pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Już jutro policjanci z kłobuckiej drogówki wykorzystają go podczas ogólnopolskich działań „Prędkość”.