"Wpadł" dzięki TruCAM i stracił prawo jazdy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

"Wpadł" dzięki TruCAM i stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.01.2018

W miniony piątek kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. W ciągu jednego dnia, w całym powiecie stróże prawa zatrzymali do kontroli 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich jechał z prędkością 114 km/h. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego stracił już prawo jazdy.

W miniony piątek kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Tradycyjnie, akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy stróże prawa skorzystali także z nowoczesnego lasera TruCAM LTI 20/20.

Poczas akcji, w całym powiecie stróże prawa zatrzymali 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierowca osobowej mazdy, który na ul. Długiej w Hutce przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące.

Podobne działania będą kontynuowane, gdyż w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na naszych drogach.

  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość