Wiadomości

Od rana drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”

10.01.2018    Kłobuck

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę policjantów z kłobuckiej drogówki prowadzących działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Podczas prowadzonych działań „oko” kamery skupia się na wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych.

Akcja prowadzona jest od rana do późnego popołudnia na terenie powiatu kłobuckiego. Działania wpisujące się w kampanię „BEZPIECZNY PIESZY” mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Mundurowych z drogówki wspierają dziś policjanci z KWP w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Auto ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z internetem. W Kłobucku pojazd jest ustawiany przy najbardziej ruchliwych ulicach.

Ponadto w trakcie prowadzonych kontroli stróże prawa zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych tłumacząc, jak bardzo wpływają one na poprawę widoczności pieszych na drodze.