Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Policja kontroluje zbiorniki wodne.

Data publikacji 17.06.2020

Zbliża się czas wakacji i wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom i przygotować się do akcji "Bezpieczne wakacje 2020", kłobuccy policjanci, w myśl kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, kontrolują rejony zbiorników wodnych na terenie powiatu.

Z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, tegoroczne wakacje będą nietypowe. Obowiązujące ograniczenia dotyczące utrzymywania dystansu między ludźmi, czy specjalne zasady dotyczące higieny, nie wykluczają jednak wyjazdów nad morze, jeziora, czy inne zbiorniki wodne, na które w wakacje zdecyduje się sporo osób.

Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W trosce o nasze bezpieczeństwo, w myśl kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, kłobuccy policjanci sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w naszym powiecie.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą, ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Jak co roku policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policja przypomina też, że zgodnie z art. 55. kodeksu wykroczeń, osoba, która kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany. Przy czym karane jest również samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie, np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona.

 

  • policjanci kontrolują zbiornik wodny
  • policjanci kontrolują zbiornik wodny
  • policjanci kontrolują zbiornik wodny