Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. 9 grudnia "Zrób darmowy przegląd zimowy"

  Kłobucka drogówka po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców do wzięcia udziału w powiatowych działaniach "Zrób darmowy przegląd zimowy". Akcja odbędzie się w najbliższy piątek 9 grudnia. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowały trzy stacje diagnostyczne z naszego terenu: Stacja Kontroli Pojazdów FERGOPOL w Kłobucku oraz dwie stacje w Krzepicach: Stacja Kontroli Pojazdów AC Krawczyk i AUTO-SERVIS s.c. Mońkowie J.G.M.W.

 2. Powiatowy konkurs „Bezpieczni niechronieni użytkownicy dróg”

  Kłobuccy mundurowi, wspólnie z nauczycielami zorganizowali powiatowy konkurs plastyczny „Bezpieczni niechronieni użytkownicy dróg”. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, a w szczególności zasady "WIDOCZNY=BEZPIECZNY". Uczestnikom pogratulował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku mł.insp. Tomasz Górka.

 3. Nie zatrzymał się przy znaku „STOP”

  Dzisiaj około godziny 7.30 w Kamyku doszło do groźnej kolizji. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca skody nie zatrzymał się przy znaku „STOP” i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym z piaskarką. W związku z tym, że następstwem tego wykroczenia było spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy 28-letniego kierowcy osobówki.

 4. Finał gminnego konkursu plastycznego „Rozważnie – Bezpiecznie” w Wilkowiecku

  We wtorek kłobuccy mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Wilkowiecku. Wizyta policjantów związana była z finałem XIII Gminnego konkursu plastycznego „Rozważnie – Bezpiecznie”. Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo w ruchu drogowym a w szczególności postępowanie w myśl zasady "WIDOCZNY=BEZPIECZNY".

 5. Przedszkolaki już wiedzą, że "Widoczny=Bezpieczny"

  Przedszkolaki z Piły Pierwszej, Truskolas i Hutki odwiedziły kłobucką komendę. Na spotkaniu najmłodsi przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństw w ich miejscu zamieszkania oraz dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie oraz policyjne radiowozy.

 6. Świadek odebrał kluczyki pijanemu kierowcy, który miał ponad 3,5 promila alkoholu

  Wczoraj kilka minut przed 13.00 do dyżurnego dotarła informacja, że w Krzepicach przypadkowy świadek odebrał kluczyki kierowcy, który mógł być pijany. We wskazane miejsce pojechali mundurowi, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

 7. Samochód wjechał w strażaków pomagających rowerzyście

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 17.00 na ul. Słonecznej w Czarnej Wsi. Wracający do remizy strażacy z OSP w Węglowicach zatrzymali się, aby udzielić pomocy leżącemu na jezdni rowerzyście. W czasie, gdy ochotnicy próbowali ściągnąć mężczyznę z jezdni, wjechał w nich osobowy hundai. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, rowerzysta zmarł w szpitalu.

 8. Wspólne działania kłobuckiej drogówki i częstowskiego SPPP

  Kłobucka drogówka przeprowadziła akcję z policjantami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. Współpraca stróżów prawa miała na celu wzmocnienie nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolowali prędkość, sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.

 9. Plaga nietrzeźwych kierujących

  Tylko wczoraj na terenie Gminy Miedźno i Popów mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali 5 nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Czworo z nich jechało rowerem, natomiast w jednym przypadku kobieta "na podwójnym gazie" kierowała samochodem osobowym. Niechlubny rekordzista miał niespełna 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 10. W trosce o bezpieczny wydłużony weekend

  Przed nami kolejny długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Apelujemy do kierowców o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.