Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stopseksturystyce
Handel ludźmi
Nie reagujesz-akceptujesz
Say it to fight it
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Stop argesji drogowej

Ruch drogowy

 1. Przekroczył motocyklem prędkość o 77km/h i uciekał przed policją

  W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadł 24-latek, który jechał motocyklem w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h i wyprzedzał inne pojazdy na „podwójnej ciągłej”. Dodatkowo mężczyzna zignorował podawany mu przez mundurowych sygnał do zatrzymania. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Oprócz wysokiej grzywny, grozi mu też utrata prawa jazdy.

 2. „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie kłobuckim

  Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym kłobuccy policjanci aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa kontrolują ruch drogowy w okolicy placówek oświatowych oraz w drodze dzieci do i ze szkoły. Mundurowi propagują też bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży.

 3. Debata „Kieruj się rozsądkiem – senior w ruchu drogowym”

  Bezpieczeństwo seniorów to temat przewodni debaty społecznej, która odbyła się w Kamyku. Spotkanie zostało zorganizowane przez kłobuckich policjantów, aby ustrzec starsze osoby przed oszustwami. Z uczestnikami rozmawiano również o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

 4. Apel do uczestników ruchu drogowego o ostrożność!

  Kłobucka policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, szczególnie w rejonie placówek oświatowych, można zauważyć wzmożony ruch osób i pojazdów. Pośpiech, roztargnienie i nieuwaga mogą przyczynić się do wypadku.

 5. Od 31 sierpnia obowiązkowe odblaski dla pieszych

  W ubiegłym roku uchwalona została ustawa nowelizująca Ustawę - Prawo o ruchu drogowym. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy giną na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie miał obowiązek nosić odblaski.