Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Gminny konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

  Policjanci z Kłobucka, wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, zorganizowali gminny konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności zasady "WIDOCZNY=BEZPIECZNY".

 2. Piesi w obiektywie kamery

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, ponownie wspomagał pracę kłobuckich policjantów. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. W minioną środę w „oku” kamery znaleźli się najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi.

 3. Groźna kolizja w centrum Kłobucka

  W poniedziałek około godziny 20.40 na ul. Rynek w Kłobucku doszło do groźnej kolizji. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta kierująca fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w dwa zaparkowane samochody oraz słup telekomunikacyjny, po czym zatrzymała się na ścianie budynku. Na skutek zdarzenia niegroźnych obrażeń ciała doznała pasażerka forda.

 4. Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu kłobuckiego

  W czasie długiego świątecznego weekendu na terenie powiatu kłobuckiego doszło do 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Mundurowi obsługiwali również 7 kolizji, wynikających w większości z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 kierowcom, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 5. Nietrzeźwy kierowca potrącił nietrzeźwego rowerzystę

  Policjanci z Kłobucka wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w Kałmukach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 35-letni kierujący seatem potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. W chwili zdarzenia, zarówno kierowca seata jak i 57-letek kierujący jednośladem, mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 6. Trwa akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2016"

  Kłobucka drogówka od dzisiaj prowadzi działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2016". Kierowcy mogą spodziewać się więcej patroli na drogach, częste kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu. Policjanci zwracają również uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

 7. Akcja "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" w powiecie kłobuckim

  Od 10 do 21 grudnia 2016 roku trwają działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” . Celem działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W środę 21 grudnia, w naszym powiecie, oświetlenie samochodu można będzie sprawdzić nieodpłatnie na Stacji Kontroli Pojazdów FERGOPOL w Kłobucku oraz w Krzepicach na Stacji Kontroli Pojazdów AC Krawczyk i Stacji Kontroli Pojazdów AUTO-SERVIS s.c. Mońkowie J.G.M.W.

 8. Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"

  W ubiegłym tygodniu kłobucka drogówka włączyła się w ogólnokrajowe działania "Alkohol i Narkotyki". W różnych miejscach na terenie naszego powiatu stróże prawa, zbadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 500 kierujących. Podczas działań policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym rowerzystom.

 9. Piesi i kierowcy w obiektywie kamery - podsumowanie działań "NURD"

  W piątek policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań „NURD”. Akcja skierowana była przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny stróże prawa z kłobuckiej drogówki byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia.

 10. Samochód "przeleciał" kilka metrów i zawisł na ogrodzeniu

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły wypadku, do którego doszło dzisiaj, kilka minut po godzinie 6.00 w Zwierzyńcu Pierwszym. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 22-latek kierujący golfem stracił panowanie nad pojazdem, po czym w uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.