Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie"

  Kłobuccy policjanci wspólnie z Klubem Motocyklowym "SKL Dragon", po raz kolejny wzięli udział w akcji „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie". W trakcie działań mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby ci zawsze spoglądali w lusterka. Podjęta inicjatywa doskonale wpisała się w kampanię "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".

 2. W czasie świątecznego weekendu zatrzymali 15 nietrzeźwych kierujących

  W ubiegłym tygodniu kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolską akcję „Bezpieczny Weekend”, która trwała od godziny 6.00 w piątek do godziny 22.00 w poniedziałek. W okresie świątecznym nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń drogowych, a mundurowi obsłużyli tylko 2 kolizje. Niestety w naszym powiecie w dalszym ciągu problemem są nietrzeźwi kierujący, gdyż w trakcie prowadzonych działań policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 15 nietrzeźwym kierującym.

 3. Laserowe mierniki prędkości w służbie Policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 4. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilku godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 30 kolizji i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 5. Bezpieczny weekend wielkanocny na drogach powiatu kłobuckiego

  Na terenie całego kraju trwają policyjne działania „Bezpieczny Weekend”. W związku z tym, również na drogach powiatu kłobuckiego pojawiło się więcej policjantów. Mundurowi sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, ale także prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości.

 6. Ujęli kierowcę z 3 promilami. Komendant podziękował im osobiście.

  Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Dariusz Atłasik osobiście podziękował dwóm funkcjonariuszom Służby Więziennej, którzy w czasie wolnym od służby zainterweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny mężczyzna jechał oplem po ulicy Długosza w Kłobucku, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę stan upojenia kierowcy, można stwierdzić, że to obywatelskie ujęcie pozwoliło uniknąć drogowej tragedii.

 7. Wypadek w Miedźnie, 20-letni kierowca mazdy uderzył w drzewo

  Kłobuccy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie kolejnego wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 20-letni kierowca mazdy jadąc w kierunku Zawad, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

 8. Ciężarowe volvo uderzyło w vw transportera

  Do groźnego wypadku doszło w sobotę około godziny 14.00, na ul. Wieluńskiej w Kłobucku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca vw transportera wyjeżdżając z ul. Kościuszki nie udzielił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Częstochowy, ciężarowemu volvo. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznali kierowca i dwaj pasażerowie dostawczego auta.

 9. Akcja „Widoczni=Bezpieczni” w powiecie kłobuckim

  W piątek wieczorem kłobucka drogówka przeprowadziła działania „Widoczni=Bezpieczni”. Stróże prawa rozdawali kamizelki i odblaski oraz tłumaczyli jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo na drodze. W profilaktycznej akcji wziął udział redaktor audycji „Za kierownicą” emitowanej w Polskim Radiu Katowice.

 10. Motorower zderzył się z „cysterną”

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Parzymiechach. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 23-latek kierujący motorowerem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i czołowo zderzył się z ciężarowym manem. Na skutek zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznali kierujący oraz 17-letni pasażer jednośladu.