Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Mundurowi lustrują drogi przy szkołach

  Już w przyszłym tygodniu w całym kraju ruszy coroczna akcja profilaktyczno-edukacyjna "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci nie tylko wzmogą kontrole drogowe, ale i zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie. Na razie w powiecie kłobuckim mundurowi przeprowadzają lustracje dróg i przejść dla pieszych w rejonie szkół.

 2. Trwa akcja "Prędkość"

  Od 6.00 śląscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 3. Apel o rozwagę na drodze!

  Opady deszczu, zachmurzenie i ograniczona widoczność sprawiły, że warunki jazdy uległy pogorszeniu. Tylko wczoraj kłobuccy policjanci odnotowali pięć kolizji. Mundurowi apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu!

 4. Trwa akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

 5. Podsumowanie kolejnej akcji "Prędkość"

  Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję pod kryptonimem "Prędkość". Mundurowi tradycyjnie kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzali ich stan trzeźwości, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 24 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

 6. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Wczoraj w naszym powiecie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 24 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

 7. Odebrała kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

  Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Lipie. Do Komisariatu Policji w Krzepicach zadzwonił mężczyzna twierdząc, że ktoś zabrał mu kluczyki od samochodu. Jak się później okazało, ktoś rzeczywiście zabrał mu kluczyki ale dzięki temu uniemożliwił mu jazdę pod wpływem alkoholu.

 8. Mając prawie 2 promile wjechał do rowu

  Policjanci z Kłobucka wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Kawki. Jak ustalili mundurowi, 20-letni kierujący fiatem 126 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

 9. Półkoloniści z wizytą w kłobuckiej komendzie

  Kłobuckich policjantów odwiedziła grupa dzieci przebywających na półkoloniach w jednej ze szkół językowych w Kłobucku. Z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać podczas trwających wakacji. Zaprezentowano także sprzęt policyjny.

 10. Wjechał po pijanemu w płot

  Przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący citroenem, który w miejscowości Hutka wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna odpowie zarówno za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i jazdę po pijanemu. Grożą mu nawet 2 lata więzienia.