Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Fundacja PZU wybuduje aktywne przejścia dla pieszych

  Przypominamy, że trwa ogólnopolski konkurs dla samorządów „Aktywne przejścia dla pieszych”, którego inicjatorem jest Fundacja PZU. Nagrodą jest wyposażenie niebezpiecznych przejść dla pieszych w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników. Konkurs jest częścią kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

 2. Policjanci uczestniczyli w lustracji dróg powiatu kłobuckiego

  W powiecie kłobuckim przeprowadzona została lustracja dróg. W sprawdzeniu stanu drogi i jej oznakowania wzięli udział policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele starostwa powiatowego i straży pożarnej. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu kłobuckiego.

 3. „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie"

  Policjanci z Kłobucka wspólnie z Klubem Motocyklowym "SKL Dragon", brali udział w akcji „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie". Celem działań jest uwrażliwienie kierowców „czterech kółek” na obecność na drogach motocyklistów. Mundurowi promowali też wśród uczestników hasło kampanii motocyklowej śląskiej Policji "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".

 4. Poszukujemy świadków wypadku w Miedźnie

  Policja z Kłobucka poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 4 lutego, ok. godziny 17.00 w Miedźnie.

 5. Poszukujemy świadków wypadku we Wręczycy Wielkiej

  Policja z Kłobucka poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 16 stycznia, ok. godziny 6.00 we Wręczycy Wielkiej.

 6. Policjanci wręczają „niechronionym” odblaski

  Policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzą dzisiaj od rana działania pod hasłem „NURD”. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. W ramach akcji niektórzy piesi zostali obdarowani przez mundurowych odblaskowymi opaskami.

 7. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 8. Apel do uczestników ruchu drogowego o ostrożność!

  Kłobucka policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, szczególnie w rejonie placówek oświatowych, można zauważyć wzmożony ruch osób i pojazdów. Pośpiech, roztargnienie i nieuwaga mogą przyczynić się do wypadku.

 9. Od 31 sierpnia obowiązkowe odblaski dla pieszych

  W ubiegłym roku uchwalona została ustawa nowelizująca Ustawę - Prawo o ruchu drogowym. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy giną na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie miał obowiązek nosić odblaski.