Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Kłobuccy policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe

  Wczoraj wieczorem kłobucka drogówka przeprowadziła kolejne działania „Widoczni=Bezpieczni”. Stróże prawa na terenie całego powiatu rozdawali kamizelki i odblaski napotkanym pieszym, rowerzystom oraz kierowcom kontrolowanych pojazdów. Mundurowi przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.

 2. Zapraszamy kierowców w wieku 18-25 lat i 50+ na bezpłatne warsztaty

  Już teraz zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, do uczestnictwa w zajęciach, które przeprowadzane będą w Katowicach na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zajęcia są bezpłatne i kierowane do dwóch grup kierujących: w wieku: 18-25 lat i 50+. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

 3. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” w szkole na Zagórzu

  W ubiegłym tygodniu policjanci z Kłobucka odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół nr 1. Podczas spotkania mundurowi prezentowali przyszłym adeptom sztuki jazdy samochodem materiały profilaktyczne obrazujące skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym. Stróże prawa skupili się także na zmianach w przepisach ruchu drogowego, które w szczególny sposób dotyczą młodych kierowców.

 4. Kłobuccy policjanci rozdawali odblaski

  W tym roku policyjna akcja „Dzień Odblasków 2017” przypadała na 6 grudnia – Mikołajki. I to właśnie w środę policjanci kłobuckiej drogówki rozdawali elementy odblaskowe i apelując do pieszych, aby o nich nie zapominali, zwłaszcza po zmroku, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Dzięki odblaskom piesi są widoczni dla kierowców ze znacznie większej odległości, a przez to bezpieczniejsi na drodze.

 5. Dachowanie bmw w Borowem

  Policjanci z Kłobucka zajmują się wyjaśnieniem zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek na ul. Sportowej w Borowem (gmina Wręczyca Wielka). Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 23-letni kierowca bmw, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym dachował do przydrożnego rowu. W zdarzeniu ucierpiała 21-letnia pasażerka, która trafiła do częstochowskiego szpitala.

 6. 6 grudnia dniem ogólnopolskiej inauguracji akcji „DZIEŃ ODBLASKÓW 2017”

  W ogólnopolską akcję „DZIEŃ ODBLASKÓW” włączą się oczywiście również śląscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzą działania profilaktyczne, mające na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci, podczas wybranych kontroli drogowych, prowadzonych w godzinach popołudniowo-wieczornych, będą rozdawali odblaski.

 7. Działania „SMOG” w Kłobucku

  Policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kolejne działania „SMOG”. Podczas akcji mundurowi za pomocą dymomierza sprawdzali poziom zadymienia spalin w silnikach diesla oraz badali poziom hałasu emitowany przez silniki. Podczas wspólnych działań skontrolowano 22 samochody ciężarowe, w których nie stwierdzono nieprawidłowości.

 8. Trudne warunki na drogach - apelujemy o ostrożność

  Wraz ze zmianą pogody, na drogach staje się coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie mgły, opadów deszczu, czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 9. Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo

  Policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczęli ogólnopolską akcję "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Działania zostały zapoczątkowane na stacji diagnostycznej w Katowicach przy ulicy Pszczyńskiej 13. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 10. Akcja „Bezpieczni w szkole i poza nią” w Parzymiechach

  W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” kłobuccy mundurowi wzięli udział akcji „Bezpieczni w szkole i poza nią” zorganizowanej w ZS-P w Parzymiechach. Policjanci przekazali uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Stróże prawa przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.