Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stopseksturystyce
Handel ludźmi
Nie reagujesz-akceptujesz
Say it to fight it
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Stop argesji drogowej

Ruch drogowy

 1. Nowoczesny sprzęt fotograficzny w Kłobucku

  Kłobucka policja otrzymała nowoczesny aparat fotograficzny, którego podstawową ideą wykorzystania jest rejestracja łamania przez kierujących pojazdami przepisów prawa. W ciągu 5 dni użytkowania tego aparatu, w ręce kłobuckich mundurowych wpadło aż 35 kierowców, którzy nie korzystali z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

 2. Podsumowanie kłobuckich działań „Trzeźwe przewozy”

  Policjanci z Kłobucka przeprowadzili działania „Trzeźwe przewozy”. W ich trakcie mundurowi zwracali uwagę na tych kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność – prowadzących pojazdy przewożące osoby i towary. Stróże prawa rozdawali też kierowcom autobusów i busów naklejki kampanii „Bezpieczny autobus”.

 3. Poszukujemy świadków wypadku w Miedźnie

  Policja z Kłobucka poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 4 lutego, ok. godziny 17.00 w Miedźnie.

 4. Poszukujemy świadków wypadku we Wręczycy Wielkiej

  Policja z Kłobucka poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 16 stycznia, ok. godziny 6.00 we Wręczycy Wielkiej.

 5. „Trenuj i bądź widoczny” w Kłobucku

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym NGB Kłobuck zorganizowali akcję wręczania kamizelek i opasek odblaskowych dla osób biegających czy uprawiających nordic walking na ulicach Kłobucka. Działania te opatrzono nazwą "Trenuj i bądź widoczny". Akcje takie będą kontynuowane w różnych częściach powiatu kłobuckiego.

 6. Działania "Trzeźwe przewozy" w Kłobucku

  Policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się w prowadzone na terenie naszego województwa działania „Trzeźwe przewozy”. W ich trakcie zwracają uwagę na tych kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność – prowadzących pojazdy przewożące osoby, towary oraz wykonujące prace drogowe.

 7. Aż 8 nietrzeźwych kierujących w ciągu jednego dnia

  Tylko wczoraj policjanci z Kłobucka zatrzymali do kontroli aż 8 kierujących pojazdami rowerowymi i mechanicznymi, u których badanie wykazało alkohol w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta, który miał ponad 3 promile. Byli też i tacy, którzy prowadzili swoje jednoślady „na podwójnym gazie” i mimo obowiązującego sądowego zakazu.

 8. Policjanci wręczają „niechronionym” odblaski

  Policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzą dzisiaj od rana działania pod hasłem „NURD”. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. W ramach akcji niektórzy piesi zostali obdarowani przez mundurowych odblaskowymi opaskami.

 9. Działania „Bezpieczny autobus” w Kłobucku

  Policjanci z Kłobucka włączyli się w prowadzone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedsięwzięcie „Bezpieczny autobus”. Ma ono na celu promowanie bezpieczeństwa wśród użytkowników pojazdów przewożących więcej niż 9 osób. Mundurowi rozdają kierowcom takich pojazdów naklejki z logo kampanii.

 10. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.