Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop argesji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz-akceptujesz
Say it to fight it

Ruch drogowy

 1. Apel policjantów do kierowców o ostrożną jazdę!

  Okres wakacyjny to czas wyjazdów i zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Po raz kolejny kłobuccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Tylko wczoraj doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały 3 osoby.

 2. Promile i kolizja

  Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca renault, zatrzymany wczoraj przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Nie dość, że jechał na „podwójnym gazie”, to na dodatek spowodował kolizję drogową.

 3. Podsumowanie kłobuckich działań "Prędkość"

  Kłobuccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu wzmożone działania pod kryptonimem "Prędkość". Podczas akcji mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

 4. Dwa tragiczne wypadki w powiecie kłobuckim

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszych wypadków drogowych. W pierwszym z nich śmierć poniosła 69-letnia piesza. W drugim zginął 30-letni kierowca volkswagena.

 5. Konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

  Trwa konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału poprzez przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 6. Podsumowanie kłobuckich działań "Truck&Bus"

  Wczoraj na drogach powiatu kłobuckiego policjanci ruchu drogowego od 6.00 do 22.00 prowadzili działania "TRUCK&BUS". Ich celem była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów i osób. Mundurowi sprawdzali również, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń czasu pracy...

 7. Pościg, dachowanie i promile...

  Od piątku w ręce policjantów z Kłobucka wpadło aż 7 nietrzeźwych kierujących samochodami. Jeden z nich próbował uciec przed mundurowymi, kolejny był na tyle pijany, że wjechał do rowu i dachował. Rekordzista miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

 8. Prelekcja dla przyszłych kierowców

  Policjanci z Kłobucka odwiedzili kolejną grupę młodzieży z Zespołu Szkół nr 1. Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swojej pracy oraz o trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków wśród młodych kierowców.

 9. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”

  Policjanci z Kłobucka przeprowadzili dzisiaj spotkanie dla uczniów klas o profilu ogólnopolicyjnym Zespołu Szkół nr 1. Młodzież miała okazję poznać założenia trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o służbie mundurowych z wydziału ruchu drogowego.

 10. Bez prawa jazdy i z 3 promilami wjechał do rowu

  W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadł 30-latek, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz grożą mu nawet 2 lata więzienia.