Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Przedszkolaki odwiedziły kłobuckich policjantów

  Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 przyszły z wizytą do jednostki kłobuckich stróżów prawa. Dzieci zwiedziły budynek komendy oraz wysłuchały prelekcji o pracy policjantów. Maluchy mogły obejrzeć z bliska radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policję w codziennej służbie.

 2. Alkohol i groźne zdarzenie drogowe

  Dzisiaj kilka minut przed godziną 7.00 mundurowi z kłobuckiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego na obwodnicy Krzepic. Na łuku drogi kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zjechał na pobocze po czym zsunął się ze stromego nasypu wywracając pojazd z ładunkiem. Niestety okazało się, że kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

 3. Zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących

  Tylko wczoraj mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę siedmiu nietrzeźwym kierującym. Dwóch z nich spowodowało kolizje drogowe. Niechlubnymi rekordzistami okazali się kierowca skody z Kłobucka oraz rowerzysta z Parzymiech, którzy mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 4. Trwa akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

 5. Zanim przejdziesz: Daj znak!

  W trosce o bezpieczeństwo śląska drogówka wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego inicjuje akcję "Daj znak" skierowaną do kierowców i pieszych. Policjanci sugerują pieszym, by przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przejść poprzez wyciągnięcie ręki. Gest ten ma na celu zasygnalizowanie kierowcom, że pieszy wchodzi na jezdnię.

 6. Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych w Parzymiechach i Przystajni

  Policja poszukuje świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło 7 i 27 lutego 2016 roku. Pierwszy miał miejsce w Parzymiechach – potrącenie pieszego, a drugi w Przystajni – potrącenie rowerzysty.

 7. Poszukujemy świadków wypadku w Kłobucku

  Policja poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 20 listopada 2015 roku około godziny 17.15 na ulicy 11 Listopada w Kłobucku. Kierujący czerwonym bmw potrącił pieszą, znajdującą się na przejściu dla pieszych.

 8. Apel o rozwagę na drodze!

  Tylko wczoraj kłobuccy policjanci odnotowali dwie kolizje, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ostrzegamy kierowców, aby jeździli ostrożnie, gdyż na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie.

 9. Trwa akcja "NURD", policjanci wręczają odblaski

  Dzisiaj na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

 10. Apel do kierowców o rozwagę na drodze!

  Policjanci wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich kierowców poruszających się drogami naszego powiatu o zachowanie ostrożności podczas opadów atmosferycznych, kiedy nawierzchnia staje się śliska i szybko może dojść do nieszczęścia. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które mogą pomóc kierowcom bezpiecznie poruszać się samochodem na mokrej lub oblodzonej nawierzchni drogi.