Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Stop argesji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz-akceptujesz
Say it to fight it
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Stopseksturystyce

Ruch drogowy

 1. Działania "Trzeźwe przewozy" w Kłobucku

  Policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się w prowadzone na terenie naszego województwa działania „Trzeźwe przewozy”. W ich trakcie zwracali uwagę na tych kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność – prowadzących pojazdy przewożące osoby, towary oraz wykonujące prace drogowe. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

 2. „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie kłobuckim

  Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym kłobuccy policjanci aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa kontrolują ruch drogowy w okolicy placówek oświatowych oraz w drodze dzieci do i ze szkoły. Mundurowi propagują też bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży.

 3. Debata „Kieruj się rozsądkiem – senior w ruchu drogowym”

  Bezpieczeństwo seniorów to temat przewodni debaty społecznej, która odbyła się w Kamyku. Spotkanie zostało zorganizowane przez kłobuckich policjantów, aby ustrzec starsze osoby przed oszustwami. Z uczestnikami rozmawiano również o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

 4. Apel do uczestników ruchu drogowego o ostrożność!

  Kłobucka policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, szczególnie w rejonie placówek oświatowych, można zauważyć wzmożony ruch osób i pojazdów. Pośpiech, roztargnienie i nieuwaga mogą przyczynić się do wypadku.

 5. Nowy rok szkolny z kłobucką policją

  Policjanci z Kłobucka w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" uczestniczyli w rozpoczęciu nowego roku szkolnego w jednej ze szkół podstawowych. Mundurowi życzyli najmłodszym, aby do domu wracali z jak najlepszymi ocenami, a przede wszystkim bezpiecznie.

 6. Apel policjantów do kierowców o ostrożną jazdę!

  Okres wakacyjny to czas wyjazdów i zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Po raz kolejny kłobuccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Tylko wczoraj doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały 3 osoby.

 7. Od 31 sierpnia obowiązkowe odblaski dla pieszych

  W ubiegłym roku uchwalona została ustawa nowelizująca Ustawę - Prawo o ruchu drogowym. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy giną na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie miał obowiązek nosić odblaski.

 8. 635 nietrzeźwych kierujących

  Kłobuccy policjanci skontrolowali w ubiegłym roku stan trzeźwości 15255 kierujących, czyli o 4635 więcej niż w 2012 roku. W rezultacie ujawnili aż 635 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Na uwagę zasługuje także 23,5 procentowy spadek zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.