Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Trwają działania „Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”

  Od wczoraj policjanci na terenie całego kraju prowadzą wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”. W akcję zaangażowała się również kłobucka drogówka. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

 2. Uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu

  Szef kłobuckich stróżów prawa podziękował mieszkańcom Kłobucka, którzy uniemożliwili dalszą jazdę 52-letniemu kierowcy dostawczego forda transita. Nieodpowiedzialny mężczyzna stworzył bardzo duże zagrożenie, gdyż przejechał przez centrum miasta samochodem dostawczym mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Prawdopodobnie interwencja przypadkowych świadków pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

 3. "Przejście oddaj pieszym"

  Policjanci śląskiej drogówki ruszyli właśnie z kolejną kampanią. Wspierani przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić wszystkim użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła.

 4. Podsumowanie niedzielnych działań „Pasy”

  W niedzielę kłobuccy mundurowi po raz kolejny przeprowadzili działania "Pasy". Podczas akcji policjanci drogówki sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań skontrolowano 53 kierowców ujawniając łącznie 41 nieprawidłowości.

 5. Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2017”

  Za nami kolejny długi weekend. W czasie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2017” na drogi powiatu kłobuckiego wyjechało 49 policjantów z drogówki oraz ponad 100 stróżów prawa z innych wydziałów. Na naszych drogach było spokojnie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi odnotowali 7 kolizji. Trzech kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu.

 6. Mundurowi na turnieju „Bezpieczni Przedszkolacy”

  W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie odbyła się szósta edycja Gminnego Turnieju pt. ,,Bezpieczni Przedszkolacy”. W organizację konkursu włączyli się również policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy czuwali nad jego przebiegiem oraz rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było doskonałą okazją do promowania kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo".

 7. W powiecie kłobuckim trwa akcja „Bezpieczny weekend”

  Od środy na drogach powiatu kłobuckiego trwają działania "Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2017". Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

 8. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Od dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 9. Bezpieczny długi weekend

  Zbliża się Święto Bożego Ciała, które dla wielu Polaków będzie okazją do zaplanowania kolejnego tzw. przedłużonego weekendu. Dni wolne od pracy oraz słoneczna, ciepła pogoda sprzyjać będą wypoczynkowi poza miejscem zamieszkania, w tym korzystania z rekreacji nad wodą. W tym czasie policjanci będą podejmować szereg działań dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w uroczystościach religijnych, a także podróżującym i wypoczywającym.

 10. Zatrzymali dwa prawa jazdy za jazdę z nadmierną prędkością

  Policjanci kłobuckiej drogówki eliminują kolejnych piratów drogowych. W weekend zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości. W piątek na „na radar” wpadł 19-latek, który prowadził mitshubisi z prędkością 118km/h, a w niedzielę 40-letni kobieta, która toyotą przekroczyła dozwoloną prędkość o 73km/h.