Wiadomości

Policjanci zorganizowali konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 27.12.2017

Policjanci z Kłobucka, wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, zorganizowali kolejną edycję gminnego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności zasady "WIDOCZNY=BEZPIECZNY".

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, skierowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 9 szkół z terenu Gminy Kłobuck. Dzieci rozwiązywały test składający się z pytań, rebusów i łamigłówek. Poziom wiedzy był wyrównany i jak zwykle plasował się na bardzo wysokim poziomie.

Zwycięzcom gratulowali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku Aleksandra Klimza, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz podisp. Jacek Babiuch pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku.

Na zakończenie, zgodnie z założeniami kampanii „Świeć przykładem” wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe elementy. Jednocześnie policjanci prowadzący konkurs po raz kolejny przypominali i wyjaśniali dlaczego warto nosić je zawsze na sobie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Za pomoc w organizacji konkursu szczególnie dziękujemy Pani Dyrektor i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Częstochowie, który ufundował nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

Ładowanie odtwarzacza...