Bezpieczni seniorzy z gminy Wręczyca Wielka - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Bezpieczni seniorzy z gminy Wręczyca Wielka

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z kłobuckiej komendy oraz komisariatu we Wręczycy Wielkiej spotkali się z seniorami z gminy Wręczyca Wielka. Podczas panelu dyskusyjnego mundurowi przypominali, co robić, aby nie paść ofiarą kradzieży czy oszustw metodą „na wnuczka”. Nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz korzyści wynikających z funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyło się spotkanie seniorów, w którym uczestniczyli Komendant KP we Wręczycy Wielkiej podinsp. Zbigniew Robak, dzielnicowy sierż.sztab. Paweł Grzesiak oraz profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy st.sierż. Tomasz Solnica. Współorganizatorem wydarzenia była Pani Magdalena Pietrulewicz reprezentująca Fundację Obywatelskiej Pomocy Prawnej Advoco.

W czasie wizyty mundurowych seniorzy dowiedzieli się jak unikać zagrożeń w miejscu zamieszkania, gdzie mogą zetknąć się z oszustami i domokrążcami, a także w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej. Stróże prawa ostrzegali przed przestępcami oszukującymi starsze osoby metodami na tzw „wnuczka” czy też „na policjanta”. Tradycyjnie wiele uwagi poświęcono bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Każdy z obecnych otrzymał kamizelkę i odblaskową opaskę.

Uczestnicy spotkania zadawali policjantom dużo pytań na nurtujące ich tematy związane z bezpieczeństwem. Nie zabrakło również dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz kradzieży danych osobowych. Korzystając z okazji mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja komenda”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział i bardzo ciekawą dyskusję na spotkaniu!

Ładowanie odtwarzacza...