Wiadomości

W powiecie kłobuckim trwają policyjne działania "Prędkość"

Data publikacji 05.01.2018

Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie całego kraju trwają działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu będą wykorzystywać wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, z jaką kierujący przejeżdżać będą przez krajowe drogi. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do ogólnopolskiej akcji "Prędkość" włączyli się również kłobuccy policjanci. Patrole biorące udział w działaniach  pełnią służbę  w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Dzisiejsza akcjia jest pierwszą, w której mundurowi z kłobuckiej drogówki wykorzystują również nowoczesny laser do pomiaru prędkości TruCAM LTI 20/20, o którym pisaliśmy TUTAJ.