Mundurowi zadbali o bezpieczny wypoczynek harcerzy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Mundurowi zadbali o bezpieczny wypoczynek harcerzy

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z kłobuckiej komendy odwiedzili harcerzy spędzających wakacje w ośrodku harcerskim Zawady. Podczas spotkania z dziećmi, mundurowi przekazywali informacje na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a zwłaszcza bezpieczeństwa nad wodą. Wizyta stróżów prawa doskonale wpisała się w prowadzone kampanie: „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Profilaktyk społeczny stsierż. Tomasz Solnica wspólnie z dzielnicowym sierż.sztab. Mariuszem Tałajem odwiedzili dzieci i młodzież spędzających wakacje z harcerzami w ośrodku harcerskim Zawady. Działania mundurowych wynikają przede wszystkim z potrzeby przypomnienia wszystkim dzieciom i ich opiekunom, że w okresie wakacyjnego wypoczynku, należy w szczególności myśleć o bezpieczeństwie. Na spotkaniu stróże prawa mówili o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne. Najmłodsi chętnie dyskutowali z policjantami podając przykłady jak bezpiecznie bawić się nad wodą. W wydarzeniu uczestniczył również Sznupek – policyjna maskotka, który tradycyjnie cieszył się największą popularnością wśród dzieci.

Wszystkie działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

  • policjanci na prelekcji u harcerzy
  • policjanci na prelekcji u harcerzy
  • policjanci na prelekcji u harcerzy